Informacje

Możesz być artystą, który chciałby przedstawić siebie i swoją pracę, a może to strona firmowa, a sama firma ma misję do opisania.

Zainspiruj się: cytaty o sztuce, kreatywności, życiu i środkach do życia
Sztuka jest magiczna, ale nie jest magią. Jest to produkt neurologiczny i możemy go badać w taki sam sposób, w jaki badamy inne złożone procesy, takie jak język. — Charles Limb, neurobiolog
Kreatywność to pozwalanie sobie na popełnianie błędów. Sztuka jest wiedzieć, które z nich zachować.
— Scott Adams, Zasada Dilberta
Celem życia jest zachwyt. Sztuka to sposób, w jaki jej doświadczamy. Sztuka to transformujące doświadczenie.
—Joseph Campbell
Zaczynanie od zuchwałości jest bardzo ważną częścią sztuki malarskiej.
— Winstona Churchilla
…Tylko sztuka przenika to, co duma, pasja, inteligencja i przyzwyczajenie wznoszą się ze wszystkich stron – pozorne realia tego świata. Istnieje inna rzeczywistość, ta autentyczna, którą tracimy z oczu. Ta inna rzeczywistość zawsze podsyła nam wskazówki, których bez sztuki nie możemy otrzymać. Proust nazywa te wskazówki naszymi „prawdziwymi wrażeniami”. Prawdziwe wrażenia, nasze uporczywe intuicje, bez sztuki zostaną przed nami ukryte i pozostanie nam tylko „terminologia dla celów praktycznych”, którą fałszywie nazywamy życiem.
— Saul Bellow o nauce i sztuce z wykładu Nobla z 1976 roku.
Artysta ma jedną funkcję – afirmować i gloryfikować życie.
— W. Edward Brown
Sztuka nie jest zwierciadłem odbijającym się od rzeczywistości, ale młotkiem, którym można ją kształtować.
— Bertholda Brechta
Celem sztuki jest odsłonięcie pytań, które zostały ukryte pod odpowiedziami.
— Jamesa Baldwina
Każdy artysta zanurza pędzel we własnej duszy i maluje na swoich obrazach własną naturę.
— Henry’ego Warda Beechera
Sztuka, która nie może kształtować społeczeństwa, a zatem nie może również przeniknąć do sercowych problemów społeczeństwa, a ostatecznie wpłynąć na kwestię kapitału, nie jest sztuką.
— Joseph Beuys
KAPITAŁ to obecnie zdolność do podtrzymywania pracy. Pieniądz nie jest jednak wartością ekonomiczną. Dwie prawdziwe wartości ekonomiczne obejmują związek między zdolnością (kreatywnością) a produktem. To wyjaśnia formułę przedstawiającą rozszerzone pojęcie sztuki: SZTUKA = KAPITAŁ.
— Joseph Beuys
Gdyby drzwi percepcji zostały oczyszczone, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest, nieskończonym.
—Williama Blake’a
Sztuka ma przeszkadzać, uspokaja nauka.
— Georges Braque 1882-1963
Od razu idee napływają do mnie, bezpośrednio od Boga, i nie tylko widzę oczyma wyobraźni różne tematy, ale są one ubrane we właściwe formy, harmonie i orkiestrację.
— Johannesa Brahmsa
Aby tworzyć, czerpiemy z naszej wewnętrznej studni. Ta wewnętrzna studnia, artystyczny zbiornik, idealnie przypomina dobrze zarybiony staw rybny… Jeśli nie dbamy o utrzymanie, nasza studnia może się wyczerpywać, stagnować lub blokować… Jako artyści musimy nauczyć się być samoodżywiające się. Musimy stać się na tyle czujni, aby świadomie uzupełniać nasze kreatywne zasoby, kiedy z nich korzystamy – aby, że tak powiem, uzupełnić staw z pstrągami.
— Julia Cameron
Kiedy kończę obraz, przykładam do niego jakiś stworzony przez Boga przedmiot – kamień, kwiat, gałąź drzewa lub moją rękę – jako ostateczną próbę. Jeśli obraz stoi obok czegoś, czego człowiek nie może zrobić, obraz jest autentyczny. Jeśli dochodzi do starcia między nimi, jest to zła sztuka.
—Marca Chagalla
Nic wzniośle artystycznego nigdy nie powstało ze zwykłej sztuki… Zawsze musi istnieć bogata moralna gleba dla każdego artystycznego rozwoju.
— GK Chesterton
Szczęśliwi malarze, bo nie będą samotni. Światło i kolor, pokój i nadzieja będą towarzyszyć im do końca dnia.
— Winstona Churchilla.
Sztuka jest nauką wyjaśnioną.
— Jeana Cocteau
Jak by to było, gdybyś żył każdym dniem, każdym oddechem jak dzieło sztuki w toku? Wyobraź sobie, że jesteś arcydziełem rozwijającym się w każdej sekundzie każdego dnia, dziełem sztuki nabierającym kształtu z każdym oddechem.
— Tomasz Krum
To, jak wybierzemy to, co robimy i jak do tego podejdziemy… określi, czy suma naszych dni składa się na bezkształtną plamę, czy na coś przypominającego dzieło sztuki.
—Mihaly Csikszentmihalyi
Sztuka nie jest własnością nielicznych uznanych pisarzy, malarzy, muzyków; jest autentycznym wyrazem wszelkiej indywidualności. Ci, którzy posiadają dar twórczej ekspresji, w niezwykle dużej mierze ujawniają znaczenie indywidualności innych. Uczestnicząc w dziele sztuki, stają się artystami w swoim działaniu. Uczą się poznawać i szanować indywidualność w jakiejkolwiek formie się pojawia. Fontanny twórczej aktywności zostają odkryte i uwolnione. Wolna indywidualność, która jest źródłem sztuki, jest także ostatecznym źródłem twórczego rozwoju w czasie.
-John Dewey
Zasady rozwoju kompletnego umysłu: Studiuj naukę o sztuce. Studiuj sztukę nauki. Rozwijaj swoje zmysły – szczególnie naucz się widzieć. Uświadom sobie, że wszystko łączy się ze wszystkim innym.
– Leonardo da Vinci